Picquic TORX šroubovák s výměnnými bity Truetorx

Kód: 88155
1 hodnocení
Značka: Picquic
455 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kanadský šroubovák s výměnnými bity Picquic TRUE TORX je vyroben pro ty nejtvrdší podmínky a nejuniverzálnější použití. True Torx je první a poslední TORX šroubovák, který budete potřebovat!

  • 7 revolverově uložených výměnných bitů o délce 7,5 cm / 3"
  • Maximálně odolné, přesně opracované, kalené šestihranné bity 1/4"
  • Bity ideální i pro použití ve vrtačkách a rázových utahovácích
  • Maximálně rychlá a efektivní výměna bitů díky patentovanému uložení
  • Dřík šroubováku z vysoce kvalitní  letecké slitiny 
  • Neodymový magnet pevně drží pracovní bit v dříku
  • Set bitů: TORX 10, 15, 20, 25, 27, 30, 40
  • Doživotní záruka výrobce na dřík a rukojeť šroubováku
  • Vyrobeno v Kanadě!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Torx šroubovák s výměnnými bity Picquic TRUE TORX má stejné vynikající vlastnosti jako původní multibitový šroubovák Picquic SIXPAC Plus, ale je vybaven sedmi nejčastěji používanými originálními bity Torx. Torx šrouby byly historicky používány v automobilovém průmyslu, ale dnes se používají  v mnoha různých spotřebičích, zařízeních, strojích, ale i v běžných domácích předmětech. 

Šroubovák True Torx je vybaven pevnou rukojetí, která je pohodlná pro úchop a současně umožňuje vyvinout maximální kroutící moment. Tato šroubováková sada neobsahuje žádné pohyblivé části, které by se mohly zlomit nebo ztratit. Dřík šroubováku - kovová část pro vkládání bitů je vyrobena z letecké slitiny a výrobce na ni poskytuje doživotní záruku. Dřík má zesílený šestihranný tvar přímo určený k využití s očkoplochým klíčem velikosti  SAE 7/16" nebo s klíčem nastavitelným  metrickým (metrický rozměr 11, 1125 mm). Této kombinaci neodolá ani ten nejvíce utažený šroub. Dřík je navíc vybaven magnetem ze vzácných zemin, který pevně drží pracovní bity v šachtě při jakékoliv pracovní poloze nebo při otřesech. Magnety ze vzácných zemin (rare earth magnets) se vyznačují maximální přídržnou sílou. Celá šroubováková sada je navržena tak, aby vydržela i ty nejnáročnější podmínky. Rukojeť šroubováku slouží současně jako zásobník na další bity, kterých je v sadě celkem sedm. Výměna bitů je jednoduchá, stačí jen vyjmout bit z dříku a zasunutím do rukojeti ze spodní strany vysunout další vybraný bit. Společnost Picquic byla první, která přišla se systémem revolverově uložených náhradních bitů. Díky patentované technologii bity z rukojeti nevypadnou i při maximálním úsilí. 

Šroubovák Picquic True Torx má v sadě 7 ks vysoce odolných bitů o délce 75 mm / 3". Všechny bity jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nástrojové oceli a prošly precizním opracováním a odborným kalením, tak aby vydržely dlouhá léta intenzivního používáníDíky šestihrannému 1/4" provedení a své maximální odolnosti jsou bity SIXPAC Plus ideální i pro použití ve vrtačkách, rázových utahovácích nebo aku šroubovácích. 

Výhoda šroubováku Picquic:

Žádný jiný šroubovák s více bity vám nedovoluje takto rychlý výběr a výměnu bitů. Uložení bitu vzadu v rukojeti automaticky vysouvá následující vybraný bit. Každý šroubovák Picquic je vybaven nejčastěji používanými standardními typy bitů. Tím získáte přesně ty bity, které potřebujete, a nemusíte platit za bity, které nikdy nevyužijete. Tato filozofie nám umožňuje vkládat do každého komponentu šroubováku vysokou kvalitu - a to za spravedlivou cenu.

Šroubovák Picquic True Torx je všestranná a spolehlivá volba pro každého, kdo potřebuje vysoce kvalitní a odolný nástroj pro šroubování a montážní práce.

Výrobce Picquic Tool Company Inc. poskytuje doživotní záruku na výrobní vady a vady materiálu na rukojeti a uložení dříku!

 

 

UPOZORNĚNÍ:
Pokud se v závislosti na chybném skladování vyskytne na bitech rez, není to důvodem k reklamaci bitů. Bity Picquic jsou vyrobené z vysoce kvalitní nástrojové oceli. Pokud je ocel vystavena vlhkým podmínkám, je náchylná na korozi. Doporučujeme po použití skladovat bity v suchém prostředí. Pokud se na bitech vyskytne koroze, doporučujeme rez odstranit ocelovou vlnou a následně aplikovat tenkou vrstvu oleje. Preventivní aplikace tenké vrstvy oleje na bity pomůže předejít případné korozi.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubováky
Záruka: 2 roky
Výměnný bit: T10, T15, T20, T25, T27,T30, T40
Počet výměnných bitů: 7
Způsob uložení bitů: patentovaný, revolverový v rukojeti
Celková délka: 70 mm
Délka ve složeném stavu: 50 mm
Délka bitu: 76,2 mm / 3"
Šířka: 27 mm
Průměr: 25 mm
Váha: 35 g
Materiál: letecká slitina, nerezová ocel
Záruka: doživotní záruka na materiál a provedení rukojeti a dříku
Původ výrobku: Kanada

Původní návrh šroubováku Picquic se dostal na rýsovací prkno Archibalda McKenzieho v roce 1984. Nápad se však zrodil o několik let dříve, ve vzduchu ve výšce kolem 30 000 stop.

"Když jsem tehdy létal letadlem, byl jsem buď vyděšený k smrti, nebo znuděný k smrti, takže jsem měl spoustu času na přemýšlení," říká McKenzie, přáteli láskyplně nazývaný Mac, kariérní pilot a letecký inženýr samouk.

Mac měl jen málo trpělivosti s věcmi, které se rozbíjely. Koneckonců jeho život závisel na vybavení, se kterým létal. Takže když se mu rozbil jeho staromódní šroubovák s dutou rukojetí a více hroty - ten typ se šroubovacím uzávěrem, který se ztratí nebo zlomí, což způsobí, že bity postihne stejný osud - rozhodl se problém vyřešit jednou provždy.

S patentem a prototypem v ruce se Mac snažil získat licenci na svůj vynález u zavedené kanadské společnosti vyrábějící vícebřité šroubováky, ale nabízený honorář se mu nezamlouval. Místo toho se rozhodl poskytnout licenci na vynález svému synovi Paulovi a zrodila se společnost Picquic Tool Company.

V srpnu 1988 vyjel z formy první nástroj SIXPAC. Jisté je, že se nezlomil ani se neztratily bity. Konstrukce se okamžitě stala hitem a ze SIXPACu se brzy stal dominantní kanadský vícebitový šroubovák na trhu a byl oceněn Asociací kanadských výrobců hardwaru a domácích potřeb a časopisem Popular Mechanics.

V součastnostimá Picquic za sebou miliony prodaných kusů originálního šroubováku SIXPAC a vyrábí se mnoho různých modelů.