Picquic HEX šroubovák s výměnnými bity HEX-CALIBRE Metric

Kód: 88153
Neohodnoceno
Značka: Picquic
455 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kanadský šroubovák s výměnnými bity Picquic HEX-CALIBRE Metric je vyroben pro ty nejtvrdší podmínky a nejuniverzálnější použití. Picquic HEX-CALIBRE je první a poslední hex šroubovák, který budete potřebovat!

  • 7 revolverově uložených výměnných bitů o délce 7,5 cm / 3"
  • Maximálně odolné, přesně opracované, kalené šestihranné bity 1/4"
  • Bity ideální i pro použití ve vrtačkách a rázových utahovácích
  • Maximálně rychlá a efektivní výměna bitů díky patentovanému uložení
  • Dřík šroubováku z vysoce kvalitní  letecké slitiny 
  • Dřík určen k využití s očkoplochým klíčem 11 pro maximální kroutící moment
  • Neodymový magnet pevně drží pracovní bit v násadě
  • Set bitů: HEX 2 / 2,5 / 3 / 4 / 5 / 5,5 / 6 mm
  • Doživotní záruka výrobce na dřík a rukojeť šroubováku
  • Vyrobeno v Kanadě!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Modely HEX-CALIBRE nabízejí stejné vynikající vlastnosti jako originální kanadské šroubováky SIXPAC Plus, ale s šestihrannými bity. Červený model HEX-CALIBRE je vybaven metrickými bity, které jsou ideální pro opravy jízdních kol a motocyklů, kde se často používají šrouby s šestihrannou hlavou. Ale nejen tam!

HEX-CALIBRE je vybaven pevnou rukojetí, která nabízí pohodlný úchop a umožňuje dosáhnout maximálního krouticího momentu. Tato šroubováková sada je konstruována bez pohyblivých částí, které by mohly být náchylné k zlomení nebo ztrátě. Dřík šroubováku, vyrobený z letecké slitiny, poskytuje zesílený šestihranný tvar, který je přímo určen pro použití s očkoplochým klíčem velikosti 11 (7/16"). Tato kombinace zvládne i nejtěžší utažené šrouby. Dřík je navíc vybaven magnetem ze vzácných zemin, který pevně drží pracovní bity v šachtě bez ohledu na pracovní polohu nebo otřesy. Magnety ze vzácných zemin (rare earth magnets) se vyznačují maximální přídržnou silou. Celá sada šroubováku je navržena tak, aby odolala i nejnáročnějším podmínkám. Rukojeť šroubováku slouží také jako zásobník na další bity, z nichž je v sadě celkem sedm. Výměna bitů je snadná - stačí vyjmout bit z dříku a zasunout další vybraný bit ze spodní strany rukojeti. Společnost Picquic byla průkopníkem v systému revolverově uložených náhradních bitů. Díky patentované technologii bity z rukojeti nevypadnou ani při maximálním úsilí.

Šroubovák Picquic HEX-CALIBRE je dodáván se sadou sedmi výkonných bitů o délce 75 mm (3"), které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nástrojové oceli a podstoupily precizní opracování a odborné kalení, aby vydržely dlouhá léta intenzivního používání. Díky svému šestihrannému 1/4" provedení a maximální odolnosti jsou bity HEX-CALIBRE ideální i pro použití ve vrtačkách, rázových utahovácích nebo aku šroubovácích.

Výhoda šroubováku Picquic HEX-CALIBRE:

Žádný jiný šroubovák s více bity vám nedovoluje takto rychlý výběr a výměnu bitů. Uložení bitu vzadu v rukojeti automaticky vysouvá následující vybraný bit. Každý šroubovák Picquic je vybaven nejčastěji používanými standardními typy bitů. Tím získáte přesně ty bity, které potřebujete, a nemusíte platit za bity, které nikdy nevyužijete. Tato filozofie nám umožňuje vkládat do každého komponentu šroubováku vysokou kvalitu - a to za spravedlivou cenu.

Šroubovák Picquic HEX-CALIBRE je všestranná a spolehlivá volba pro každého, kdo potřebuje vysoce kvalitní a odolný nástroj pro šroubování a montážní práce.

Výrobce Picquic Tool Company Inc. poskytuje doživotní záruku na výrobní vady a vady materiálu na rukojeti a uložení dříku!

UPOZORNĚNÍ:
Pokud se v závislosti na chybném skladování vyskytne na bitech rez, není to důvodem k reklamaci bitů. Bity Picquic jsou vyrobené z vysoce kvalitní nástrojové oceli. Pokud je ocel vystavena vlhkým podmínkám, je náchylná na korozi. Doporučujeme po použití skladovat bity v suchém prostředí. Pokud se na bitech vyskytne koroze, doporučujeme rez odstranit ocelovou vlnou a následně aplikovat tenkou vrstvu oleje. Preventivní aplikace tenké vrstvy oleje na bity pomůže předejít případné korozi.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubováky
Záruka: 2 roky
Výměnný bit: HEX 2
Počet výměnných bitů: 7
Velikost bitů: 2 / 2,5 / 3 / 4 / 5 / 5,5 / 6 mm
Způsob uložení bitů: patentovaný, revolverový v rukojeti
Celková délka: 70 mm
Délka ve složeném stavu: 50 mm
Délka bitu: 76,2 mm / 3"
Šířka: 27 mm
Průměr: 25 mm
Váha: 35 g
Materiál: letecká slitina, nerezová ocel
Záruka: doživotní záruka na materiál a provedení rukojeti a dříku
Původ výrobku: Kanada

Původní návrh šroubováku Picquic se dostal na rýsovací prkno Archibalda McKenzieho v roce 1984. Nápad se však zrodil o několik let dříve, ve vzduchu ve výšce kolem 30 000 stop.

"Když jsem tehdy létal letadlem, byl jsem buď vyděšený k smrti, nebo znuděný k smrti, takže jsem měl spoustu času na přemýšlení," říká McKenzie, přáteli láskyplně nazývaný Mac, kariérní pilot a letecký inženýr samouk.

Mac měl jen málo trpělivosti s věcmi, které se rozbíjely. Koneckonců jeho život závisel na vybavení, se kterým létal. Takže když se mu rozbil jeho staromódní šroubovák s dutou rukojetí a více hroty - ten typ se šroubovacím uzávěrem, který se ztratí nebo zlomí, což způsobí, že bity postihne stejný osud - rozhodl se problém vyřešit jednou provždy.

S patentem a prototypem v ruce se Mac snažil získat licenci na svůj vynález u zavedené kanadské společnosti vyrábějící vícebřité šroubováky, ale nabízený honorář se mu nezamlouval. Místo toho se rozhodl poskytnout licenci na vynález svému synovi Paulovi a zrodila se společnost Picquic Tool Company.

V srpnu 1988 vyjel z formy první nástroj SIXPAC. Jisté je, že se nezlomil ani se neztratily bity. Konstrukce se okamžitě stala hitem a ze SIXPACu se brzy stal dominantní kanadský vícebitový šroubovák na trhu a byl oceněn Asociací kanadských výrobců hardwaru a domácích potřeb a časopisem Popular Mechanics.

V součastnostimá Picquic za sebou miliony prodaných kusů originálního šroubováku SIXPAC a vyrábí se mnoho různých modelů.